четвер, 22 грудня 2016 р.

22.12.2016 р. у 1(5)-А класі  Сколівської академічної гімназії відбувся відкритий урок на тему «ЕАТ» («Їжа»). Провела його Ірина Йосипівна Карпінець - талановитий досвідчений вчитель англійської мови.
Ірина Йосипівна у своїй роботі використовує ігрові методи навчання: ігри з яскравим демонстраційним та роздавальним матеріалом – все це не було для учнів в новинку. Тож вони впевнено працювали, легко й невимушено спілкувалися  англійською мовою, складали речення, запитання, діалоги, імпровізували, відповідали на запитання вчителя, однокласників у ствердній та заперечній формі.

Відкритий урок пройшов інформативно наповнено, цікаво та результативно. Усі присутні педагоги відмітили, що урок проведено на високому методичному рівні. Наприкінці кожен вчитель поповнив свою «педагогічну скарбничку» цікавими професійними знаннями. 










понеділок, 19 грудня 2016 р.

                         Мало мати хороший розум,
                             головне –добре його застосовувати
Рене Декарт
    15.12.2016 у Сколівській академічній гімназії відкритий урок з геометрії  у 5(9)-А класі з теми «Декартова система  координат». Гімназисти працювали над проектом з цієї теми і на уроці підсумували свої знання і уміння .
   Під умілим  творчим керівництвом учителя математики Павлишин Марти Теодорівни гімназисти мандрували станціями: історичною,  пошуково-дослідницькою, теоретично-літературною, діагностичною, практичною тощо.
Слід відзначити високий рівень підготовки  презентацій учнями-керівниками  груп.
    Безліч інноваційних методів і форм використала Марта Теодорівна на цьому уроці: закінчити речення, знайди помилку, «мікрофон», робота у парах і групах, індивідуальна робота за комп’ютером, самостійна робота… Фінальним акордом уроку було виконання завдання з побудови українського герба за допомогою  декартових координат.







середа, 14 грудня 2016 р.

08.12.2016р.  у 2(6)-А класі Сколівської  академічної гімназії відбувся відкритий урок з англійської мови на тему «Спорт. Види спорту», в ході якого діти не лише мали можливість продемонструвати свої знання, вміння та навички з предмету, а й отримати нові, розширити свій загальний кругозір, навчитися правильно обмінюватися досвідом  англійською мовою не тільки з сусідом по парті, але й з групою, класом. Урок проведено вчителем Заліщук Русланою Володимирівною. 
Використано ефективні інноваційні методи навчальної діяльності: інтерв’ю, насичену візуалізацію, перегляд відео, розгляд та аналіз ситуативних задач тощо.
Виховання любові до здорового способу житття, до спорту – найголовніші виховні задачі цього уроку. Родзинкою  стала фізхвилинка із застосуванням мультфільму англійською мовою.







      Однією з необхідних умов перетворення України у справжню правову державу є підвищення рівня правової освіти населення, у першу чергу молоді. Чимало роблять для цього у Сколівській академічній гімназії.
8 грудня 2016р. за сприяння працівників Сколівського Центру зайнятості, Бюро правової допомоги, РЦСССДМ було проведено експрес – гру «Юридичний поїзд» для учнів 7-9 класів гімназії.

Правове виховання сприяло формуванню в учнів моральних почуттів, які регулювали б їхню  поведінку: почуття законності обраної мети, правомірності шляхів і засобів їх реалізації, справедливості, відповідальності. Завдяки правовому вихованню в учнів виробляються навички і звички високоморальної поведінки.







13 грудня 2016 року у Сколівській академічній гімназії  відбувся семінар-практикум вчителів історії та географії  на тему «Впровадження інноваційних підходів у навчально – виховний процес для забезпечення високого рівня навченості учнів».
У плані роботи семінару було передбачено проведення відкритого уроку у 2(6)-А класі на тему «Магматизм.Вулкани та поствулканічні явища» з елементами використання методів та форм роботи, висвітлених у методичній темі, а також теоретичне обговорення даного питання учасниками семінару.
Урок – майстер – клас  проводила вчитель географії Шкрібинець Оксана Іванівна, яка на високому методичному рівні зуміла представити вміння практичного застосування елементів випереджаючого навчання та застосування інноваційних технологій на уроці географії. Використання вчителем різноманітних форм та видів роботи з учнями, зокрема, роботу в групах, елементи випереджуючого навчання, робота з картою, атласом, а також вміле їх  поєднання  забезпечило в кінцевому результаті досягнення високої результативності уроку та реалізації поставлених цілей.








четвер, 1 грудня 2016 р.

        1 грудня 2016р. у Сколівській академічній гімназії для учнів 8-9-их  класів  відбувся захід до Всесвітнього Дня боротьби зі СНІДом "Знати, щоб жити!"
Метою заходу було сформувати знання про СНІД, ознайомити із шляхами зараження ВІЛ-інфекцією, забезпечити інформацією, яка допоможе приймати обмірковані рішення щодо самозахисту від СНІДу, сприяти розвитку потреби робити відповідні висновки, розвинути навички, спрямовані на самостійне прийняття рішень, формувати толерантне ставлення до людей, які живуть з ВІЛ.
           







Учні  переглянули відео – ролик, дізналися про шляхи передачі та способи попередження цієї страшної хвороби і ще раз  переконалися, що СНІД не передається через дружбу, зробили висновок, що правильний вибір у житті можуть зробити ті, хто здатний формувати вміння і навички заради власної безпеки та збереження здоров’я.

четвер, 24 листопада 2016 р.

23 листопада 2016р. у 1(5)-А класі Сколівської академічної гімназії було проведено батьківські збори на тему «Адаптація та рівень навчальних досягнень п’ятикласників».

Практичний психолог гімназії Гуралів М.І. ознайомила присутніх батьків із результатами психолого – педагогічної діагностики п’ятикласників, проведеної упродовж періоду адаптації до умов навчання в гімназії. Надала інформацію про кризовий період у житті  молодших  підлітків, особливості емоційно – вольової сфери, психологічних  проблем, що можуть виникати у цей період, ознаки дезадаптації.
Кожен присутній отримав розроблені рекомендації стосовно розвитку своєї дитини. Окрім того, ознайомлено батьків із результатами опитування про улюблені заняття учнів.

Класний керівник Клочаник М.Я. підсумувала результати навчання за перші три місяці навчання та розповіла про успіхи дітей.










23, 24 листопада 2016р. у Сколівській академічній гімназії  було проведено акцію «Діти проти насильства», присвячену Дню боротьби з насильством. Організацію акції здійснювали члени учнівського самоврядування Сколівського району, учні 6(10)-Б класу САГ Юрків Богдан, Бабінець Наталія. Ця тема актуальна, тому що серед молоді дуже часто виникають сутички на підставі застосування насильства над іншими.
 Проведена робота мала за мету дати можливість учням 4(8)-5(9)-их класів навчитися відстоювати свої права,  гідність,  захистити себе, відчути, що відчуває людина, яка зазнає насильства, зрозуміти  відповідальність за свої вчинки.
Учасники мали змогу переглянути відео про різні види насильства, формували вміння розрізняти їх, визначати  агресора і жертву ситуації насильства, взяли участь у практикумі  «Аналіз ситуацій» та в обговоренні притчі про те, як обставини змінюють людей.
Долучилися до акції педагог – організатор гімназії Микитенко О.О., координатор Сколівського ЛОО Михайлишин О.Д., психолог Гуралів М.І.







понеділок, 21 листопада 2016 р.

                                                         

Правова освіта гімназистів 
21 листопада гімназисти 9-10класів змогли продемонструвати свої знання з правознавства, взявши участь у вікторині ,підготовленій Сколівським центром правової допомоги. Команди старшокласників успішно відповіли на запитання бліц-турніру,змогли надати правову допомогу в конкретних ситуаціях,визначили  за зображенням  європейську правову установу ... Цього разу перемогла дружба. Організатори вікторини відзначили високий рівень знань  гімназистів..



                                                  Я люблю Україну  
     Діяльність педагогічного колективу  Сколівській академічній гімназії спрямована на розвиток обдарувань гімназистів. Багато таланових юних  художників беруть участь у різноманітних конкурсах. Нещодавно учні 5-8класів під керівництвом Л.Б.Ортинської змогли талановито і креативно втілити своє бачення про Україну у малюнках.