За даними Вікіпедії, загальна площа суші нашої планети становить 29,1%, решта – Світовий океан і водні об’єкти. Зростання населення на ці відсотки зовсім не впливає, і земель, придатних для проживання, більше не стає. Тому вчені працюють над проблемою перенаселення, розробляючи різні концепції міст майбутнього.
Стрімкий розвиток технологій, поява нових архітектурних стилів стає каноном життя. Хмарочос «Бурдж-Халіфа» (або «Дубайська вежа») у формі сталагміта висотою 828 м, торгово-розважальний центр «Дубай Молл», який є найбільшим торгово-розважальним центром у світі, площею 1,2 млн м² – вже не амбітні проекти, а реальність.Розумом не збагнути, як будуть виглядати міста майбутнього через 20-40 років! Може, це буде підводний мегаполіс-акваріум, підземне місто без висотних будівель, «зелене місто» без єдиного автомобіля (або й те, й інше). Однозначно сказати складно. Зате можна спробувати відкрити завісу майбутніх змін. У цьому й допоможуть найкреативніші ідеї та концепти, частина яких вже сьогодні втілюється в життя.Над вирішенням цієї проблеми працювали групи юних ,можливо, майбутніх архітекторів 7-Б класу ОНЗ «Сколівська академічна гімназія»під керівництвом вчителя образотворчого мистецтва Ортинської Л.Б.Презентація проєктів вразила всіх присутніх.Яскравість кольорів,різноманітність форм, шляхи вирішення глобальни проблем (транспортної ,екологічної, ресурсної …. ) -це унікальне застосування набутих знань і свідомого вибору гімназистів.
субота, 19 грудня 2020 р.
середа, 16 грудня 2020 р.
Новий рік та Різдво - улюблені свята українців.
Напередодні Нового року кожен хоче прикрасити
свій будинок так, щоб у ньому оселилося святковий настрій. Саме тому
напередодні кожен намагається
перетворити своє житло. Оригінально прикрасити інтер’єр до новорічних свят
допоможе не тільки ошатна ялинка. Внести
різноманітність у новорічне оздоблення житла допоможуть святкові композиції. Маленькі декоративні ялинки, віночки,
красиво оформлені свічки, вази і т. д., чудово доповнюють декор або навіть
стануть непоганою заміною традиційної ялинки. Особливо захоплює дітей
виготовлення новорічних іграшок своїми руками Для цього можна використовувати
найпростіші матеріали – шишки, сухі квіти, свіжі ялинові або цікаві сухі
гілочки, засушені плоди шипшини, кружечки апельсинів, свіжі мандарини, зірочки
анісу, свіжі або штучні квіти і т. д.
З метою пропаганди серед молоді дбайливого ставлення
до природи, розвитку творчої ініціативи та пізнавальної діяльності, формування
практичних умінь та навичок вихованців щодо виготовлення новорічно-різдвяних
композицій, які символізують та відображають новорічно-різдвяну флористику, талановиті гімназисти презентували
свої роботи.
пʼятниця, 11 грудня 2020 р.
вівторок, 8 грудня 2020 р.
Світ захоплень різноманітний .
Для одних – це футбол,баскетбол,лижний чи інший вид спорту, а для
інших-музика,малювання,танці,спів….
Діти під керівництвом вчителя Данилів Оксани Осипівни дивилися і перекладали відео німецького кореспондента про хобі школярів Німеччини,чітко формулювали правила і застосовували їх на практиці,розповідали про свої інтереси,співали і танцювали,повторювали відомі слова і вивчали нові,працювали в групах і парах….
понеділок, 7 грудня 2020 р.
Застосування математики в усіх галузях науки, народного господарства
необмежене. Без знання математики не можна уявити розвитку людства. Вона скрізь, на кожному кроці.
ЇЇ використовують у зв’язку з рухами Сонця, із
затемненнями планет, рухом Місяця і Землі. Діаметри і периметри островів, об’єм
океанів, висота гір, великі розміри поселень і будівель жителів світу,
необмеженість проcтору між світами й різні вимірювання – все це зрозуміли з
допомогою математики.
Для чого потрібно вивчати математику?Таке
запитання звучить завжди.
Відповідь на нього дали випускники ОНЗ «
Сколівська академічна гімназія». Гімназисти вирішували завдання прикладного
характеру за допомогою математичного поняття « Інтеграл» . Робота з QR-кодом,тестування на онлайн платформі,робота з
мультимедійною дошкою ,захист мініпроектів,вирішення задачі фінансового змісту -
це форми й методи ,які продемонструвала на відкритому уроці Контна Ольга Іванівна.
Незабутні враження отримали присутні на грі « Хто зверху». Учні
продемонстрували свої знання та вміння в галузі математичних знань.
вівторок, 1 грудня 2020 р.
1 грудня - Всесвітній день боротьби зі СНІДом. З цієї нагоди педагогом- організатором Микитенко О. та психологом Гуралів М. ОНЗ "Сколівська академічна гімназія" проведено ряд заходів з метою профілактики негативних явищ у молодіжному середовищі, зокрема ВІЛ/СНІДу, толерантного ставлення до хворих на ВІЛ/СНІД: інформаційні хвилинки, бесіди, урок - застереження "Скажемо СНІДу - НІ!", "Ми за здоровий спосіб життя!".
понеділок, 30 листопада 2020 р.
Листопад.Кам’янка.Сонячний день.Усміхнені, щирі діти .Такими словами хотілося б розпочати розповідь про відвідини Кам’янецької ЗЗСО-філії ОНЗ «Сколівська академічна гімназія».
Безпечне освітнє середовище - це наявність у ньому умов навчання, комфортної міжособистісної взаємодії учнів, яка сприяє їх емоційному добробуту.Тому 24 листопада 2020р. учні Кам’янського ЗЗСО І-ІІ ст. – філії ОНЗ «Сколівська академічна гімназія» черговий раз мали змогу спілкуватися з практичним психологом Марією Гуралів. У початковій школі психолог провела вправи, які дали можливість дітям вчитися спілкуватися з однолітками, висловлювати власні почуття, думки, діти набули навичок доброзичливої взаємодії в класі, які необхідні для маленьких учнів НУШ. Завідувач філії Стефанів Л.Б. та психолог проаналізували роботу з дитиною з ООП та проблемні питання інклюзивного навчання.
Учнів 9 класу залучено до профорієнтаційної роботи. З учнями 5 класу проведено бесіду про самопочуття, плани на майбутнє, діти розвивали ефективні навички спілкування з однолітками. В рамках акції "16 днів проти насильства" з учнями 6 класу проаналізовано поняття "булінг", "психологічне насильство" тощо. У профілактичній роботі брала участь класний керівник Труханівська М. І.
Окрім цього, психолог Гуралів М.І., заступник директора гімназії в освітньому окрузі Михайлишин О.Д. відвідали відкритий урок вчителя Дмитрів Христини Петрівни у 3 класі на тему «Незвичайні здібності козаків.Як опинитися в минулому без чарівної палички?» (інтегрований курс «Я досліджую світ»).
Я козак,і ти козак
Я вояк,і ти вояк.
Щоб в бою стояти мужньо
Ми повинні бути дружні.
Пам’ятаймо нашу історію!
Інсценізація уривку роману « Айвенго» Вальтера Скотта вразила всіх присутніх професійністю акторів (Дмитрів Дарія-Ровена,Барна Ілона-Ребека,Моріс де Брасі-Фольтин Микола,Молчанов Назарій-Буагільберг ).Учні перенесли нас у XII століття.Декорації замкової келії, душевна гра учнів принесли свої плоди:усі-і актори,і глядачі пройнялися долею героїв Вальтера Скотта-письменника-романіста і майстра яскравих людських характерів.Режисером дійства була Дмитрів Христина Петрівна.
Михайлишин О.Д. ознайомила педагогів філії з темою "Атестація педагога. Виклики та перспективи".
пʼятниця, 27 листопада 2020 р.
лися до проведення лінгвістичного турніру «Мови велич і краса» (Диновська Д.І.), Романишин Н.Р. провела усний журнал « Спадщина тисячоліть:чим українська мова багатша за інші?» з учнями 6(10)-Б класу. Під керівництвом наставника Клочаник М.Я. гімназисти різних класів підготували добірку висловлювань про рідну мову та оформили тематичну газету «За Знання» « Рідна мова-життя духовного основа», для шестикласників був проведений мовознавчий турнір « Фразеологічна стежина» (Безушко В.З.), а серйозні старшокласники дискутували на тему« Актуальність комедії «Мина Мазайло » М.Куліша у наш час» з Бальо М.В., також був проведений I(гімназійний) етап XXI Міжнародного конкурсу знавців рідної мови ім.П.Яцика. Учні мали змогу поринути у багатий світ краси і принад рідної мови, вшанувати пам’ять про видатних діячів нашого народу, завдяки яким вона сьогодні є.
В цілому Тиждень української мови пройшов дуже насичено та цікаво. Усі гімназисти дізналися багато нової інформації, взяли участь у заходах, перевірили власні знання рідної мови, отримали багато позитивних та незабутніх емоцій.