вівторок, 29 жовтня 2019 р.







«ОСІННІЙ ВЕРНІСАЖ»
 Вже десь в гаю гуляє осінь,
Дерева сплять всі тихим сном,
 Шепочуть клени при дорозі,
 Покрившись золотим рядном,
Он горобина вся рясніє,
А ось калина червоніє,
Вже літнє сонечко не сяє,
Та холодом вже повіває.
    Осінь – це пора, яку часто звуть чудовою, замріяною, золотою… Вона особливо м’яка, ніжна, як гарна мелодія. Слухаєш, спостерігаєш природу в осінні дні й відчуваєш усю її урочисту красу. В ній поєднались чарівність барв теплого літечка з першими подихами наступних холодів.
   Саме цій порі  був приурочений виховний захід у ОНЗ «Сколівська академічна гімназія», 25 жовтня 2019року. Учасниками  якого стали учні 1(5)-3(7)класів.
    Свято розпочалося з виступу учнів,які розповідали чарівні вірші про осінь, учні 1(5)-их класів під акомпанемент баяну вчителя музики Я.Д.Дольного виконували пісні, дякували цій порі року за добротний урожай.
    Вражаючим був і самий вихід винуватиці свята і її трьох братів (Вересня,Жовтня,Листопада) у ролі яких були:Вікторія Савка, Шрібак Олег та Теліга Владислав – учні 2(6)-их класів. Не менш цікавими  були конкурси на святі ,які оцінювало справедливе журі у складі:Павлишин М.Т.Михайлишин О.Д та Мельниченко Н.О. Учні читали на швидкість скоромовки,розгадували загадки ,складали слова,дівчатка з 2(6)-Б класу зі стрічок сплітали віночок, надзвичайними були аплікації з гербарію. Найочікуваним на святі був конкурс мод «Осінь 2019» (учні з підручного матеріалу мали виготовити костюм власноруч).
  За підсумками журі перемогу у конкурсі одержали учні 1(5)-А класу.
Цей захід дозволив повторити ознаки осені, закріпити знання дітей про дари осені і допоміг згуртувати дитячий колектив, привернути увагу дітей до краси осені у рідному краї, показати красу та багатство осінньої пори, розвивати навички спілкування, культури поведінки, виховувати любов до землі , рідного краю, дбайливе відношення до всього живого , почуття прекрасного, виховувати гостинність, щедрість та щирість, дбайливе ставлення до природи, дружбу, вміння працювати в колективі, розвивати вміння слухати і чути один одного.



Начало формы
Конец формы


вівторок, 1 жовтня 2019 р.








Сьогодні, 01.10.2019 року, у ОНЗ «Сколівська академічна гімназія»  вперше  відбувся районний конкурс швидкубінгу «Skole CubeFest», організований під егідою  ювенальної превенції Сколівського відділення поліції  за участю інспектора Коваль Наталії Степанівни.
Мета змагання – спонукати суспільство до інтелектуальних ігор та здорового способу життя. Участь у конкурсі взяли 15 учнів – представників навчальних закладів  Сколівського району. Залучалися усі бажаючі,  щоб влаштувати справжню розминку для розуму. 
Швидкубінг – це інтелектуальний вид спорту, що полягає в розв’язанні механічних головоломок за найменший час.
Змагання відбулося у три тури. В першому турі взяли участь всі учасники конкурсу, які  на швидкість складали кубик Рубіка. В другий тур пройшли 11 найкращих учасників, які виконали завдання за час  до двох хвилин. Учасниками  третього  туру стали троє учнів, які отримали найкращі результати в попередньому турі. В нелегкій боротьбі вибороли призові місця такі учні: І місце – Вовчанський Богдан (ОНЗ «Сколівська академічна гімназія»), ІІ місце – Гайванович Богдан (Плав’я-Вандрусівський НВК ЗОШ І-ІІ ст. ДНЗ), ІІІ місце – Грішин Дмитро  (ОНЗ «Сколівська академічна гімназія»),
Конкурс швидкуберів дав змогу прихильникам цього виду спорту  обмінятися досвідом, позмагатися, поспілкуватися і просто весело провести час в колі однодумців. 


понеділок, 30 вересня 2019 р.





Екскурсія в замок "Паланок", м.Мукачево
17 вересня 2019 року учні 5(9)-А класу разом із класним керівником Шкрібинець О.І. здійснили навчально-інформаційну поїздку в замок "Паланок".
Мукачівський замок є однією з найцінніших історичних і військово-архітектурних пам’яток Закарпаття ХІV–ХVІІ ст. Замок розташований на горі вулканічного походження заввишки 68 м і площею 13 930 м кв. Точна дата заснування замку невідома, але про нього згадується вже у документах, датованих XI ст. Власне природа створила цей замок непереможним. За всю історію існування він жодного разу не був підкорений у відкритій і чесній боротьбі. Ще коли замок був дерев’яний, у 1089 р. його впродовж 50 днів намагався захопити половецький хан Кутєшко, так і відступивши без усякої надії на успіх. У 1241 р. шестидесятитисячна орда хана Батия двічі чинила облогу та обидва рази не змогла підкорити його. З 1396 р. гарнізон замку відбив не одну потужну атаку ворога, його стіни витримали не одну багаторічну облогу.
Учні із захопленням оглянули цю архітектурну пам'ятку України, ознайомилися з легендами замку та пригадали те, що вивчали на уроках історії. Час, проведений разом, пролетів, як одна мить , але приємні спогади про подорож надовго залишаться в пам'яті гімназистів.


                                         

Екскурсія в Олеський замок
13 вересня 2019 року учні 6(10)-А класу разом із класним керівником Данилів О. О. здійснили навчально-інформаційну поїздку в Олеський замок.
Оле́ський за́мок — пам'ятка архітектури та історії XIII—XVIII століть, розташований у смт Олесько, Буського району Львівської області. Один із найдавніших в Україні замків, імовірно, побудований одним із синів галицько-волинського князя Юрія Львовича на плато пагорба, який височить серед заплави р. Ліберція.
Діти із захопленням поринули в історичну частину давньої архітектури України, вживу побачили те, що вивчалось на уроках історії та зуміли поєднати користь від отримання нової інформації і задоволення, яке учні відчули провівши час разом.


неділя, 29 вересня 2019 р.

       




Старшокласники ОНЗ " Сколівська академічна гімназія"переглянули фільм про Василя Стуса "Заборонений", який вийшов в український кінопрокат 5 вересня 2019 року, до Дня пам'яті поета ....
У кінотеатрі "Чаплін-Стрий" учні та вчителі мали змогу переглянути сторінки репресованого українського поета та дисидента Василя Стуса :
молодість українського патріота, , репресії, арешт і життя в колонії у в Росіїї. Вразили дітей останні роки життя репресованого українського поета та дисидента , його боротьба з тоталітарною системою до самого кінця.
Він кинув виклик цілій імперії. Це проявляється у темпераменті головного героя, його сміливості говорити правду прямісінько у вічі ворогу...
Також учні змогли впізнати усіх героїв – В.Чорновола, А.Горську, І.Дзюбу, Л.Лук’яненка та багатьох інших замучених тоталітарним режимом представників української інтеліґенції.
"Заборонений” - це фільм з глибоким змістом і виховним навантаженнням .Тому переглянути його потрібно всім українцям.

понеділок, 27 травня 2019 р.

24 травня 2019 учні 9-А і 9-Б класів, разом із класними керівниками О.О. Данилів та О.І. Шкрібинець відвідали фабрику по виготовленню автомобільного обладнання «Леоні» в м. Стрий.
ТзOВ «ЛЕОНІ » в Україні є яскравим прикладом тісної економічної та науково-технічної співпраці між Україною та Німеччиною. Це найпотужніший інвестиційний проект у галузі виробництва електричного устаткування для двигунів і транспортних засобів впродовж останніх років. ТзОВ «ЛЕОНІ» є одним із найбільших за капіталовкладенням та рівнем виробництва підприємств з іноземними інвестиціями на території Львівщини — було інвестовано понад  65 млн. євро.
Діти ознайомилися із територією і виробництвом  заводу.Підприємство облаштоване сучасним устаткуванням, комфортними офісними та побутовими приміщеннями, їдальнею, гардеробами.
Автомобільна промисловість є головним клієнтом, для якого ЛЕОНІ розробляє і виготовляє високоякісну продукцію — комплексні бортові системи з інтегрованою електронікою. Виготовлені на заводі ЛЕОНІ в Україні кабельні мережі постачають на заводи Польщі, Словаччини, Угорщини, Чеської Республіки, Німеччини, Іспанії, Португалії, Італії, Бельгії, Великобританії, США, Австрії, де  комплектують автомобілі світових брендів «Опель», «Порше», «Фольксваґен», «Ауді» та «Ламборґіні», що захопило не тільки хлопців, а й дівчат.
Після закінчення цієї пізнавальної та інформативної екскурсії, кожна дитина отримала спеціальний подарунок від підприємства.
Учні повернулися додому із приємними враженнями, оскільки мали змогу не тільки почути , а й побачити на власні очі виробництво високоякісної техніки, та й дехто з них, остаточно переконався у виборі своєї майбутньої професії.




середа, 8 травня 2019 р.

    Львів. Побачивши його лише тільки раз, ви вже ніколи не забудете таємничої краси міста Лева. Міста, овіяного легендами, надзвичайно красивого, багатого своєю архітектурою. Всі знають про те, яка прекрасна у Львові кава, як чудово бродити львівськими вуличками в мережах трамвайних ліній. Але багато хто з вас знає, що враження в подарунок – ще один козир Міста лева? У цьому Вам допоможуть екскурсії містом . Велична, унікальна архітектура, вузькі середньовічні вулички, самобутні ресторанчики…
    Про Львів багато різної інформації, найчастіше суперечливої, але одне відомо точно: це місто велике, старовинне і красиве настільки, що походить на музей архітектури під відкритим небом. Відвідали  славетне  місто Львів гімназисти 5-Б класу ОНЗ «Сколівська академічна гімназія». Навіть дощова погода не стала на заваді мандрівки містом Лева. Першою зупинкою екскурсії став музей зброї «Арсенал»,де діти розглянули експозицію  зброї народів світу і почули змістовну розповідь екскурсовода. А далі були мандрівка « Чудо-поїздом»,відвідання копальні кави,де  народжується Львівська кава . Єдина у світі копальня кави, де на очах у відвідувачів каву видобувають з-під площі Ринок, та Аптеки-музею  «Під чорним орлом», де в ті давні часи фармацевти власноруч виготовляли ліки.
     Вузенькі вулички з старовинними кам’яницями, оздобленими ліпниною, фресками, численними статуями та скульптурами, зелені скверики та парки, костели та храми все це ви побачите якщо приєднаєтесь до екскурсій по Львову…















неділя, 28 квітня 2019 р.

Сoнце cяє у яcній блaкиті,
Тeплим пpоменем цiлує cвіт увeсь.
I сeрця для рaдості вiдкриті:
Знaйте, люди, щo Хpистос Вoскрес!
Зоряна Живка

   Гімназисти ОНЗ «Сколівська академічна гімназія» талановитими роботами дарували радість і щастя Великодня.  Передсвяткова  виставка  учнівських робіт була презентована в коридорі гімназії . Виставка і фестиваль-конкурс творчих робіт (писанкарство,образотворче мистецтво) продемонстрували творчий підхід та креативне мислення дітей. Титанічна праця вчителів дала можливість знайти себе і розвинути свої здібності. Щира їм вдячність. Малюнки талановитих гімназистів можете переглянути на постійній  виставці,яка знаходиться на першому поверсі гімназії.