четвер, 21 березня 2019 р.

Ми чуємо тебе,Кобзарю,крізь століття,
І голос твій нам душі окриля.
Встає в новій красі,забувши лихоліття,
Твоя,Тарасе,звільнена земля
В.Симоненко

          Напевне, в Україні не знайдеться жодної людини, яка у своєму житті хоча б раз не перегорнула сторінок «Кобзаря» Тараса Шевченка. Творчість цього поета можна не любити, можна критикувати, можна ставитися до неї із великою любов’ю… У будь-якому випадку байдужим вона не залишає нікого. У чому ж феномен нашого великого митця? Чому і сьогодні, майже через півтора століття після його смерті, твори, написані Великим Кобзарем, хвилюють, навчають, тривожать душі?
  Син кріпака, сирота змалку, талановитий юнак, що не має змоги розвинути свій талант художника… Про ці факти з життя Тараса Григоровича ми знаємо давно. Повторюємо їх як завчену раз і назавжди інформацію, анітрохи не замислюючись над їх справжньою сутністю: яку ж силу духу слід мати, щоб у таких умовах не зламатися, не збайдужіти душею, не зачерствіти серцем, а все думати і піклуватися про свій народ?
9 березня 2019 року Україна відзначила 205 років від дня народження Тараса Шевченка. Учителі і учні ОНЗ Сколівської  академічної гімназії не могли залишитися осторонь цієї епохальної події . Учні гімназії переглянули виставку творів Т.Г.Шевченка та творів про нього.
    Звучало слово  Кобзаря із уст гімназистів 5-6 класів у літературній світлиці «Звучить Шевченкове слово крізь віки» ,семикласники мандрували стежками великого Кобзаря,виконуючи завдання математичного квесту на інтегрованому уроці , а старшокласники дарували свої талановиті виступи:драматичні,поетичні,вокальні в літературно-музичній композиції «Сторінками життя великого Кобзаря». Десятикласники нагадали школярам основні етапи життя великого поета, читали поезії, присвячені Т.Шевченку, а на завершення усі присутні прослухали пісню про безсмертну спадщину Кобзаря. Свято закінчилося флешмобом "Вічне слово Кобзаря" – всі присутні декламували «Заповіт »Т.Г.Шевченка.
























Немає коментарів:

Дописати коментар